Zaznacz stronę

Seks jest naturalną częścią naszego życia, ale czasem może wydawać się zniechęcającym tematem. Jeśli w starszym wieku zmniejszona pobudliwość może stać się problemem, młodzi ludzie są bardziej zaniepokojeni taką sytuacją. Zarówno dorośli, jak i młodzi mężczyźni mogą mieć okresy, kiedy czują, że erekcja nie spełnia ich oczekiwań. Ponieważ takie tematy są często krępujące, nie jest zwyczajowo mówić o nich otwarcie.

Prawda o zaburzeniach erekcji

W kręgu przyjaciół częściej omawia się sukcesy seksualne, niż to, jak ktoś miał zbyt wcześnie wytrysk lub jak pewnego dnia nie było możliwe osiągnięcie erekcji. Dlatego prawda ukryta tylko w anonimowych kwestionariuszach potwierdzających, że tak wielu mężczyzn ma problemy z erekcją lub mimowolnym wytryskiem. Ale to nie znaczy, że mamy do czynienia z jakimś wielkim wybuchem zaburzeń seksualnych: ogromna większość mężczyzn doświadczających konkretnego problemu w łóżku nie ma problemów zdrowotnych.Jeśli martwisz się tym problemem, możesz być całkiem pewien, że jest to zazwyczaj łatwy do rozwiązania problem, nawet bez użycia tabletek.

Zaburzenia erekcji są uleczalne

W zdecydowanej większości przypadków zaburzenia erekcji dowolnego stopnia są uleczalne. Jednak nie próbuj samoleczenia – nie znając dokładnej przyczyny problemu lub zestawu przyczyn, ryzykujesz nieodwracalne pogorszenie sytuacji. Aby zrozumieć, co się z tobą dzieje, musisz uzyskać poradę wykwalifikowanego seksuologa. Jeśli Twoje problemy mają charakter fizjologiczny, lekarz skieruje Cię na dodatkowe badanie przez urologa, androloga, lekarza ogólnego itp.