Zaznacz stronę

Zaburzenia potencji mogą być oznaką problemów w pracy innych układów ciała. Przede wszystkim układ sercowo-naczyniowy. U młodych ludzi jest to mało prawdopodobne, ale aby wykluczyć choroby, zaleca się skonsultowanie się z terapeutą i przeprowadzenie badania. Zaburzenia erekcji mogą być również przejawem lęku i depresji. A jeśli występują inne objawy (obniżony nastrój, zaburzenia snu, ogólny spadek witalności, depresja, zmęczenie, lęk i różne obawy), należy również skonsultować się ze specjalistą.

Stres i przepracowanie

Trudności seksualne mogą również rozwijać się w wyniku stresu i przepracowania. Pierwsze problemy zwykle zaczynają się w wieku 35 lat. Powodem tego jest obniżenie poziomu hormonów płciowych lub problemy z naczyniami krwionośnymi. Tylko niewielki odsetek mężczyzn z takimi problemami udaje się do lekarza, a ogólnodostępne leki mogą być nieskuteczne. Taka sytuacja może prowadzić nie tylko do zniknięcia życia seksualnego, ale także do zaburzeń psychicznych – utraty poczucia własnej wartości.

Strach przed porażką

Strach przed porażką może być postrzegany przez partnerów jako brak zainteresowania i może prowadzić do problemów w relacjach. Jest to jednak problem do rozwiązania.Podczas gdy ciało działa tak, jak powinno, ciężka praca, niepokój i stres mogą wpływać na nasze ogólne pragnienie życia seksualnego. Zmniejszone libido (popęd płciowy) u mężczyzn może mieć takie same skutki jak zaburzenia erekcji u mężczyzn. Wielu mężczyzn krępuje się z powodu takiej sytuacji i zwleka z szukaniem pomocy, co jest poważnym błędem.