Zaznacz stronę

U każdego dojrzałego płciowo mężczyzny podniecenie seksualne objawia się erekcją Ale pod wpływem różnych czynników przedstawiciele silnej połowy ludzkości stoją w obliczu słabej erekcji lub jej całkowitej nieobecności.

Zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji mogą wystąpić zarówno przy całkowitym braku pobudzenia, jak i zmniejszeniu erekcji. W ciele mężczyzny istnieje stała interakcja i rywalizacja bodźców erekcyjnych i hamujących. Pierwsze z nich to wizualne, dotykowe i węchowe przedstawienia erotyczne. Hamującymi są lęk, strach, strach, oczekiwanie na porażkę, depresję, przepracowanie, chroniczny stres. Problemy z erekcją są uważane za najczęstsze wśród mężczyzn. Głównymi czynnikami ryzyka w tym przypadku są wiek, nadwaga, niewystarczająca aktywność fizyczna i różne choroby, takie jak cukrzyca oraz problemy z sercem i krążeniem. Niektóre leki mogą również zakłócać erekcję.

Badanie lekarskie

Tak więc pierwszym etapem leczenia jest badanie lekarskie, podczas którego pacjentowi zadawane są pytania dotyczące jego przeszłości medycznej, przechodzi badanie fizykalne i wykonuje badania krwi. Leczenie problemów z erekcją obejmuje wskazówki dotyczące zmian stylu życia, w tym odchudzania, uzupełniania ćwiczeń, rzucania palenia i równoważenia istniejących chorób. Należy zauważyć, że na pierwszym etapie należy się skupić na tych zmianach, które mają ogromny wpływ na ogólny stan zdrowia, a nie tylko na funkcje seksualne. Jednocześnie należy pamiętać, że wiele problemów związanych ze współżyciem, które dotyczą młodych ludzi, można rozwiązać w bardzo prosty sposób, kluczem do rozwiązania tego problemu jest wzajemne zaufanie i szczera komunikacja z partnerem.